• vcvetic4
  • 1612532 721850107848734 1096081595 o
  • pavlev3
  • uspomene pisane veliki
Dobro došli, gost
Username: Password: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

TEMA: Prvi dan u skoli

Prvi dan u skoli 11 meseci 2 nedelja ago #53701

• nadjelina.m
  • nadjelina.m's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 2840
  • Thank you received: 871
Prvi skolski dan
]

Prvi susret sa učionicom, učiteljem i drugovima sa kojima će činiti odeljenje važan je događaj za svakog prvaka. Ovaj dan pamti cela porodica, ali nemojmo zaboraviti ko je glavni akter ove priče.
Nema suza, mama! Ovo je radostan dan i ne treba prvačić da razmišlja zašto mama plače, već o tome šta ga lepo i novo čeka. Nasmejano lice ponosnog roditelja treba da bude slika koju će dete zauvek nositi u srcu.
Posle svečanosti koju u školi naprave stariji đaci, naš prvak ulazi, sa svojim novim drugarima, u učionicu. Vodi ih učiteljica ili učitelj i sad imaju priliku izbliza da ga pogledaju, čuju boju glasa, da osmotre svoju učionicu, nove drugare i druga iz klupe.
Po povratku našeg prvaka kući sledi prvi i, mora se reći, jedan od najvažnijih zadataka roditelja – postaviti pitanja. Kroz prva pitanja: kako je bilo u školi, kako se zove učitelj/učiteljica, da li ima u odeljenju nekog koga poznaje iz vrtića (ulice, zgrade), sa kim sedi u klupi, da li ima nešto za domaći zadatak... roditelj pokazuje interesovanje za ono što se dešava u školi i pri tom daje detetu na značaju (dete shvata da je bitan deo porodice, čim odrasli pokazuju ozbiljno interesovanje za njegovo vreme, mišljenje…).
Od ovog, prvog, dana počinje formiranje navike deteta da informiše roditelje o dešavanjima u školi.
Verujte, kada postanu stariji, biće vam drago što ste od prvog dana postavljali pitanja. Pitate se, sada, zašto? Odgovor je vrlo lak – kroz njihove priče o drugovima, dešavanjima u učionici, školi, odnosima koje ima sa drugima, mišljenju o drugima, dobijate prikaz vremena kada dete nije sa vama, a dete u vama vidi odličnog slušaoca. Ova navika donosi rasterećenje i manju brigu kada vaš prvak ode u više razrede, uplovi u vode puberteta… I dalje će pričati (bar veći deo) onoga što se dešava oko njega, a tada ćete biti zahvalni sebi što ste od prvog dana škole imali strpljenja da pitate i slušate one sve pojedinosti jednog školskog dana (Marija je imala plavu mašnu na haljini; Janko je rekao da njegov tata zna da vozi brod; za užinu je bilo parče hleba ovoooliko debelo i puno paštete pa nisam mogao da sve pojedem; Laza je jurio Acu pa su pali i učiteljica ih je oboje kaznila; U sali za fizičko ima crna rupa na podu, Nemam ništa za domaći samo 23. stranu iz matematike i da prepišem ovu pesmicu, obojim sličicu za engleski, uleteo je vrabac kroz prozor učionice pa smo ga jurili, pa je Jovana pala i preko nje ja, ali nisam plakala, Slavica ima istu gumicu i svesku kao ja, onaj iz drugog razreda..., učiteljica ima šareni lančić, Maja je stalno tužna, Petar se uvek šutira kada igramo fudbal... i tako u nedogled.

Kako je protekao prvi skolski dan?Mame prenesite nam utiske.
Poslednja izmena: 11 meseci 2 nedelja ago od nadjelina.m.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Hana

Odg: Prvi dan u skoli 11 meseci 2 nedelja ago #53763

• Hana
  • Hana's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Administrator
  • Hana Ana
  • Poruka: 330
  • Thank you received: 343
Presrećna Lenka sa drugaricom!
Slika govori sve!

Poslednja izmena: 11 meseci 2 nedelja ago od Miljana.
Zahvalnici: Boyanna, nadjelina.m, deni, eka

Odg: Prvi dan u skoli 11 meseci 2 nedelja ago #53802

• Miljana
  • Miljana's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Administrator
  • Poruka: 6184
  • Thank you received: 1324
:srce: :srce: :srce: Divna je Lenka

Zahvalnici: Hana

Odg: Prvi dan u skoli 11 meseci 2 nedelja ago #53846

• skorpija
  • skorpija's Avatar
  • VAN MREŽE
  • BB Junior
  • Poruka: 27
  • Thank you received: 1
Kao novi clanovi da se pridruzimo na ovoj temi jer smo i mi posli u prvi razred :)
Bilo je puno emocija, ja sam danima bila tuzna jer joj se zavrsava bezbrizni dio zivota ali i srecna i ponosna jer mi cerka polazi u skolu:)
Nina je bila uzbudjena, odusevljena, zbunjena...
Ali za sada voli da ide u skolu:)
Zahvalnici: Boyanna

Odg: Prvi dan u skoli 11 meseci 2 nedelja ago #53853

• Aleks
  • Aleks's Avatar
  • VAN MREŽE
  • BB Starosedelac
  • Poruka: 2857
  • Thank you received: 957
Bilo je lepo i puno razlicitih emocija :srce: Roditelji su to proziveli mnogo burnije od samih prvaka.Oni su bili razdragani,srecni sto vide stare i upoznaju nove drugare,i nisu bili svesni da je to za njih velika prekretnica,pomalo nesigurni,zbunjeni.Priredba i sam prijem su bili odlicni..
Danas nam je treci dan skole.Stefan je odusevljen i jedva ceka novi dan :srce:

[/url]

Zahvalnici: nadjelina.m, deni

Odg: Prvi dan u skoli 11 meseci 2 nedelja ago #53864

• Miljana
  • Miljana's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Administrator
skorpija napisao/la:
Kao novi clanovi da se pridruzimo na ovoj temi jer smo i mi posli u prvi razred :)
Bilo je puno emocija, ja sam danima bila tuzna jer joj se zavrsava bezbrizni dio zivota ali i srecna i ponosna jer mi cerka polazi u skolu:)
Nina je bila uzbudjena, odusevljena, zbunjena...
Ali za sada voli da ide u skolu:)

Skorpijo dobrodosla, pridruzi nam se i na drugim temama :)

Odg: Prvi dan u skoli 11 meseci 2 nedelja ago #53865

• Miljana
  • Miljana's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Administrator
Aleks :srce:

Odg: Prvi dan u skoli 11 meseci 2 nedelja ago #53941

• Marinicaa
  • Marinicaa's Avatar
  • VAN MREŽE
  • BB Starosedelac
  • Poruka: 4165
  • Thank you received: 718
bravo za skolarce........... :srce: :srce:
  • Strana
  • 1
  • 2
Moderators: c.sonja, nadjelina.m
Time to create page: 0.245 seconds